ساخت ربات معامله گر بورس با پایتون

دنیای برنامه نویسی این امکان را به هر فردی می دهد که بتواند روباتی را طراحی کند چه کارهای اساسی و روز مره خود را به آن بسپارد. تصور کنید یک معامله گر و تریدر بورس بخواهد از صبح تا شب پای بازار باشد و آن را رصد کند تا سهام های خوب را آشکار کند. شاید این فرد به سود های خوبی برسد ولی نحوه زندگی او به صورتی است که هر آدمی را کسل وار و غمگین می‌کند. بهترین راهکار برای این فرد مسلط شدن به یک زبان برنامه نویسی است است تا بتواند رباتی را طراحی کند چه کارهای او را هر چه سریعتر و با دقت بیشتر انجام دهد.

با هر زبان برنامه نویسی می توان به این مهم دست یافت، اگر بخواهیم زبان های قدرتمند در این زمینه را معرفی کنیم می توانیم پایتون و MQL را اشاره کنیم.تریدر با یکی از این دو زبان می تواند معاملات و تحلیل های خود را بدون هیجان و استرس با دقت هر چه بیشتر انجام دهد.با توجه به نوع طراحی و تنظیماتی که به ربات میدهیم،با تحلیل هایی که با کمک اندیکاتورها انجام میدهد،می تواند شروع به خرید و فروش در بازار کند و روند ها را با الگوریتم هایی که دارد تشخیص دهد و در حد سود و حد ضررها عملیات لازم را انجام دهد.

اجازه دهید زبان برنامه نویسی پایتون و MQL را مختصراً معرفی کرده و آنها را بررسی کنید. زبان پایتون به جرأت برترین زبان حال حاضر می باشد زیرا در همه جهات از جمله طراحی ربات، توسعه وب و اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل، هوش مصنوعی، داده کاوی و…قابل استفاده می باشد. محبوبیتی که این زبان هم اکنون دارد بی جهت نیست. شرکت های بزرگی همچون یوتیوب، گوگل، اینستاگرام،و… از جمله شرکت‌هایی هستند که از پایتون استفاده می کنند. کسانی که تازه کار بوده و برنامه نویسی را میخواهند از صفر آموزش ببینند به سراغ پایتون می روند زیرا دستورات آن ساده، قابل فهم, منعطف و کوتاه هستند.

ربات معامله گر بورس پایتون

زبان پایتون جزوه زبان های سطح بالا، شی گرا می باشد. ساده بودن پایتون را، ضعیف بودن آن فرض نکنید. این زبان چنان قدرتمند است که در پروژه های سنگین از آن استفاده می شود. مترجم پایتون کد های این زبان را می‌خواند و دستورات را اجرا می کند. این زبان نسخه های فراوانی دارد ولی از آن جهت که نسخه ۳ به بالا از طرف پایتون پشتیبانی می شود بهتر است به سراغ آن بروید و این تنوع نسخه ها از معایب این زبان است که کاربر را سردرگم می‌کند. داشتن کتابخانه های گسترده از ویژگی های است که پایتون را محبوب کرده است.pycharm مترجم پایتون محبوب بین برنامه نویسان است و اکثراً از آن برای نوشتن کدهای زبان استفاده می کنند.

نوبتی هم باشد نوبت زبان MQL است که بررسی کنیم. آموزش این زبان رامی توان در مقالات و مستندات و فیلم ها و کتاب ها پیدا کرد و شروع به آموزش کرد.ام کیو ال کار تخصصی اش برای طراحی ربات های معاملاتی در بازارهای سرمایه و مالی می باشد برخلاف پایتون که در همه جاها مورد استفاده است. سرعت این زبان در اجرای برنامه‌ها و عملیات خود همانند خانواده زبان c است.کتابخانه وسیعی با چندین مثال برای کاربران در نظر گرفته است. افرادی که آشنا به زبان c یا سی پلاس پلاس هستند کار با این زبان برایشان آسان است. یادگیری MQL مشکل نیست و به راحتی با تمرین فراوان به آن مسلط خواهید شد.

نمادهای فراوانی و متنوعی در بازار بورس وجود دارد مشکل هر کس این است که وقت بررسی تمامی آن ها را در یک روز ندارد. و این امکان وجود دارد سهام های عالی را از دست بدهد. تمامی این فرایند های تکراری را می توان به وسیله ساخت ربات با پایتون و MQL را به راحتی انجام داد. با این کار نماد های خوب از چنگ ما بیرون نخواهد رفت و از آن مهمتر میتوانیم استراتژی‌ها را در گذشته نمودارها بررسی کنیم و مشکلات آنها را پیدا و رفع کنیم.

پاسخ به این سوال که استفاده از ربات های معامله گرمفید است یا نه این است که انسان ها در حین رصد بازار دچار هیجان و استرس های فراوانی میشود که باعث میشود دست به تصمیمات غیر استراتژی بزند و ضررهای جبران ناپذیری را متحمل شود.و یا خستگی ناشی از پیمایش نمادهای مختلف هم باعث اشتباهات زیادی میشود.پس وقت بگذاریم و یکی از زبان های برنامه نویسی پایتون یا MQL را یاد بگیریم تا اینقدر از وقتمان و اعصابمان را درگیر پیمایش و رصد نمادها نکنیم و کارهای تکراری را از شرشان خلاص شوید و دقت محاسبات و تحلیل هایتان را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *